נעים להכיר, שמי הגר ינאי

אני עורכת ספרותית וותיקה ומנוסה שערכה מאות ספרים בכל הז'אנרים, חלקם היו לרבי-מכר וזכו לתהודה עולמית. 

כתבתי שבעה רומנים וספרי פנטזיה שראו אור בהוצאות כתר, זמורה ביתן, עם עובד ומודן. ביניהם "אישה באור," ממואר על חוויות של שנה ביפן, והרומן "מכונת הנצח של אלכס," המבוסס על החוויות הצבאיות שלי כמש"קית ת"ש ברמת הגולן. שלושת הספרים בטרילוגיית "הלווייתן מבבל" זכו בשלושה פרסי גפן לפנטסיה הישראלית הטובה ביותר ותורגמו לשפות שונות.

בנוסף זכיתי בפרס היצירה לסופרים עבריים בשנת 2008, הייתי מועמדת לפרס ספיר בשנת 2006 עבור "מכונת הנצח של אלכס" וזכיתי בפרס דבורה עומר לספרות נוער עבור ספרי "מילה וחוטפי החלומות" שיצא בשנת 2019.

בשנת 2022 הקמתי את בית הספר לכתיבה של הוצאת עם עובד ופרסמתי את "לכתוב ולהוציא לאור," מדריך לכתיבה יוצרת ופרסום ספרים ובו עשרות ראיונות עם סופרים ישראלים.

אני בעלת תואר ראשון בתסריטאות מקמרה אובסקורה ותואר שני בכתיבה יוצרת מאוניברסיטת בן גוריון ואני חשה שההשכלה הזו, בנוסף לנסיוני האישי ככותבת ולחמש עשרה שנים של עריכה וליווי כותבים, מאפשרת לי ראיה מעמיקה של המבנה הסיפורי ושפע של פתרונות יצירתיים.

ספרים תמיד היו אהבת חיי. נולדתי בקיבוץ ברקאי, וספריית הילדים בקיבץ הייתה המקום בו ביליתי את השעות היפות של ילדותי. כיום אני מגשימה את החלום שלי לעסוק בספרות וביצירה ומסייעת גם לכם להגשים את החלום שלכם.

אני נשואה לתסריטאי והבימאי ערן ב.י, אימא לשלוש בנות ונהנית מחברתה של כלבתי האהובה פיבי. 

הגר ינאי-סדנאות כתיבה

לייעוץ ופרטים נוספים צרו איתי קשר: