להגר ינאי שלום, ידיעות ספרים עדכנו אותי שספרי מפגש גורלי נכנס לרשימת רבי המכר של סטימצקי. היות ולדעתי גם לך יש חלק בהצלחת הספר, ברצוני להודות לך על הסיוע שהגשת לי כעורכת וכמנחה. מעבר לכך שסייעת לי לשמור על רציפות הסיפור ולשים את הדגשים במקומות הנכונים, בורכת ברגישות אנושית גבוהה. עזרתך הייתה משמעותית ואף חיונית בהוספת אספקטים אנושיים לדמויות השונות. תמיד זכיתי לשיתוף פעולה מלא מצידך והיה לי נעים לעבוד אתך. כל טוב ואני מקווה שנמשיך לשמור על קשר,
אהוד דיסקין
15 אוגוסט 2021
להגר, הכרנו כשהתחלתי לעבוד על ספרי הראשון. בתור טיפוס גאה ועקשן, נדהמתי לגלות כל פעם מחדש, איך את מצליחה להגיע אלי, ולהכווין אותי ביסודות הכתיבה. לאורך העבודה שלנו, למדתי להקשיב לך, לסמוך עליך, ולתת לך להוביל אותי גם במקרים שכל האינסטינקטים שלי צעקו אחרת (וגם גאוותי התמרמרה על הצורך לחתוך בבשר החי של כתיבתי). זה כולל מחיקת פרקים שלמים שאהבתי, אבל בדיעבד לא היה להם שום מקום בספר, זה כולל הבנה לעומק של תהליכים מורכבים במהלך הרגשי של הדמויות, וכלה עד טקטיקה בסיסית של כתיבה קולחת וזורמת. אני מוכרח לציין שהחיבור והאמון שאני חולק איתך הפתיע אותי לא מעט, בין אם זה לשכתב מספר פעמים רב חלקים שלמים של הספר, או סתם לשייף את החורים בעלילה. לסיכום, אני חושב שאם צריך להגדיר את זה בקצרה אז זה מאוד פשוט: את עורכת מעולה.
אורן שליטא
14.6.2021
הגר יקרה, אז אחרי שנה וחצי ו 70,000 מילים הסתכלתי מרוגש ומסופק על מסך המחשב שלי, אך ביחד עם זאת היו הרבה ״סימני שאלה״ וחוסר ביטחון. אחרי שמצאתי את עצמי יושב איתך על כוס קפה הבנתי שעוד המון עבודה עומדת לפניי כדי להפוך את כתב היד לספר אמיתי. בסוף העבודה על כל פרק בניפרד הרגשתי שהוא שלם ומדוייק יותר, שהוא בנוי נכון מול עצמו ומול הפרקים האחרים בספר. כך לאט לאט ועם המון סבלנות עזרת לי להגיע למצב שאני מבין יותר את הספר שלי, שלם יותר מהספר שלי, מצליח לחשוב ולהרגיש את הדמויות, ומרגיש ששריר הכתיבה שלי התחזק ולמד המון.תודה על הכל.! בטוח שעוד נעבוד ביחד בעתיד, ואמשיך ללמוד ממך הרבה.
עמית גרינברג
19/02/2020
הגר יקרה, עבדנו יחד במשך כעשרה חודשים על ספרי "לך תבין אנשים". בשלב ראשון עזרת לי לסווג את הסיפורים ולבחור את אלה הראויים ביותר לצאת לאור. לאחר מכן עבדנו על העריכה הספרותית. סייעת לי רבות בשיפור האיכות של הסיפורים עם הערותייך ורעיונותייך, שתרמו במידה ניכרת להעמקת הדמויות והקונפליקטים. המשכת ללוות אותי בשלבי עריכת הלשון, העימוד ועיצוב העטיפה והדפוס עד שהספר ראה אור. ערב ההשקה של הספר בהנחייתך, בכלל זה הדברים היפים שנשאת, היה מכובד ומעניין מאוד וזכה למחמאות רבות מצד המשתתפים. אני שמח לציין שהיה כיף לעבוד אתך, כל העבודה נעשתה במקצועיות רבה ובקצב טוב ובאווירה נינוחה ומכבדת. אני מודה לך על הכל בהערכה ובהוקרה רבה.
רחמים גוב-ארי
02/02/2020
"למדתי מוסיקה ופילוסופיה, הנחית קבוצות וחינוך חברתי ערכי. עסקתי בחינוך והנחיית קבוצות ובנוסף אני מאמנת אישית לחיים. אני כותבת מגיל צעיר, אוספת חומרים מנפש האדם ממשפחתי ומעירי תל אביב. "אני כותבת בסדנת הכתיבה של הגר ינאי מזה מספר שנים. המרחב היצירתי מאפשר לי למצוא את עצמי בכל פעם מחדש, להמשיך ולגלות את הקולות הנסתרים מהעין ולהתבונן בהם כשהם צפים ועולים. הדבר המשמעותי הוא לדעת לא לאבד את הטון המיוחד, לגרד עוד ועוד את גבולותיי, להאזין בפתיחות לאחר ולמיתרי כתיבתו הייחודיים."
מיכל אילן
תל אביב
"שמי דוד שמעונוביץ. בעבר עבדתי כמשכתב, עורך ומגיה באחד העיתונים החשובים, אחר כך הייתי חקלאי, ועד לפני כשש שנים הייתי בעלים של מפעל. אבל תמיד חשבתי שיש בי איזה כשרון כתיבה והיה בי דחף מודחק לכתוב, המוכר, אני מניח, לרבים. וכך הגעתי לחוג של הגר ינאי לכתיבה יוצרת. "למדתי שכתיבה אמתית אינה לשים מילה אחר מילה במשפטים סדורים, למדתי שכתיבה היא כמו לידה, כמו בקיעה מקליפה שנבנתה במשך שנים, להגן על הדברים הכמוסים. ואת ההבנה הזו אני חייב להגר, היא מוציאה ממני, בדרכה הנעימה ועם זאת התקיפה, סיפורים שלא ידעתי שאני מסוגל לכתוב. ולא רק ממני. בני אדם שפגשתי בחוג, כותבים בהדרכתה מדם לבם וכולם נעשו לי קרובים, אני מרגיש שאני מכיר אותם טוב משאני מכיר חברים ותיקים, כי בחוג של הגר לומדים להיפתח אל החיים ולכתוב באמת."
דוד שמעונוביץ
מושב נתיב העשרה
"כבר בתחילת העבודה הגר זיהתה בצורה מדויקת איפה אני חזק ואיפה יש כללים שחסרים לי. היא נתנה לי כלים לכתוב פרק במקום פסקאות שלא מתחברות, ועזרה לי להוציא מעצמי את האדם הכותב שבי באופן שהפתיע אפילו אותי. "וואו, זה אני הצלחתי לכתוב ככה?" מצאתי את עצמי מתפעל. "הגר עזרה לי להבדיל בין עיקר ותפל, וכשהייתי בטוח שאני זה שמכיר הכי טוב את הסיפור שלי היא עזרה לי להתקרב ולדייק את מה שרציתי לכתוב מלכתחילה. "בזכות הליווי הנעים, העדין והאחראי שלה הצלחתי לפתח הורות ספרותית לסיפור שלי והפנמתי כלים שבזכותם הצלחתי לחשוב ולכתוב באופן עצמאי. אני מודה להגר הנפלאה על כך שלא עשתה לי הנחות שיאפשרו לי להתפשר, ובמקביל דחפה ועודדה כשיצא משהו טוב. אני ממליץ עליה לכל מי שרוצה להתקדם ביצירה שלו ולעשות צעדים גדולים."
אבי קורניק
שחקן, תל אביב
"שלום לכל הכותבים וכל מי רוצים לכתוב. שמי ג'יין סימון , מורה לתאטרון ואנגלית, ואני משתתפת בקורס לכתיבה יוצרת עם הגר ינאי. הגר מורה מעולה. היא יודעת לנהל את המפגשים השבועיים ביד רמה ומלמדת את עקרונות הכתיבה על הצד הטוב ביותר. היא גם יודעת לעודד כל כותב או כותבת באופן אישי ומלווה בצורה עניינת ומקצועית את התהליכים שכל כותב עובר במהלך היצירה. בין אם יש לך ניסיון בכתיבה ובין אם לא הגר תתאים את אופן הלמידה והליווי שלה בצורה בזו שכולם יצאו נשכרים. אני ממליצה בחום על הקורס. כדאי לכם להכיר את הגר ואת עצמכם דרך הכתיבה."
ג'ין סימון
קיבוץ סעד
"אני עוסקת בהוראה מתקנת וכותבת עוד מבית ספר יסודי. הייתי כתבת 'מעריב לנוער' ובמהלך עבודתי במשרד החינוך כתבתי בעקר לילדים. לאחר פרישתי ממשרד החינוך השתתפתי למדתי קורס קיץ אצל הגר ינאי והועשרתי בידע רב בנושא יסודות הסיפור הקצר. בעידודה של הגר התחלתי לפני שנתיים לכתוב נובלה ובימים אלה אני מסיימת את כתיבתה. לפני שנה הצטרפתי לסדנה ומצאתי בית חם וכותבים איכותיים. הגר מתחילה כל מפגש עם שיר שלאחריו מתקיים דיון כתתי. בכל שבוע אנו מתבקשים לכתוב בבית סיפור קצר שאותו מקריאים במפגש ומתנהל דיון על הסיפור. "הגר ממליצה על ספרים רבים ומביאה דוגמאות בתחום השירה. בזכות הסדנה נחשפתי גם לספרות איכותית שלא הכרתי קודם."
אסתר אטלס
רחובות
"לפני כשנה הצטרפתי לקבוצת הכתיבה בהנחייתה של הגר ינאי. שנה בה לשמחתי נפגשתי והכרתי אנשים חדשים והרחבתי את ידיעותיי בכל הקשור לנפלאות הכתיבה. הכתיבה היא המקשרת בין כולנו על הגבול הדק שבין שיגעון נורמאלי לבין המילה הכתובה. כל זאת בניצוחה של הגר כמובן. "לכל המחפשים את הדרך לקשר בין המילים וליצור ולברוא את נשמתכם ועולמכם הפנימי, הדרך לכך מובטחת בהנחייתה התבונתית המקצועית והרגישה של הגר."
עדי טל
מושב גיתית
"בסוף שנת 2015 סיימתי לכתוב את רומן הביכורים שלי, 'חלומות מתוקים', ולאחר חיפושים והתלבטויות בחרתי בהגר ינאי כעורכת ספרותית. תהליך העריכה לא היה קל, כלל מספר סבבים של עריכה, וארך כשבעה חודשים אינטנסיביים. עם זאת, הייתה זו חוויה מכוננת עבורי. למרות השכתובים, המחיקות והתוספות שביצעתי בעקבות ההערות/הארות המקצועיות והנכונות של הגר, נהניתי מאוד מהתהליך. אני מרגישה שהקפצתי במספר דרגות את יכולות הכתיבה שלי ואת הבנתי איך צריכה להיטוות עלילה וכיצד צריכות להיראות הדמויות. למרות שינויי העריכה, לא נפגעו חוט העלילה המקורי או הסגנון והקול הייחודי שלי כמחברת. הגר השכילה לעשות הכול באדיבות ונחמדות ראויים לציון, תוך עידוד מתמיד, אכפתיות ובקצב קריאה ועריכה מדהים.
דנה בר-אור
תל אביב

לייעוץ ופרטים נוספים צרו איתי קשר: